11. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı 08-09 KASIM 2018 - NEDEN ANKARA ?

NEDEN ANKARA ?

Kamu otoriteleri sektör alt yapısının yanı sıra akademik anlamda da gelişmiş alt yapısı sayesinde Ankara böylesine bir 11. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı için çok önemli bir üs durumundadır.

NEDEN ANKARA ?

Ankara, ekonomik ve ticari yapısı itibarı ile son dönemlerde hızla büyüyen hacmi sayesinde tam anlamıyla bir cazibe merkezi haline gelmeye başlamıştır. Bu yapısına paralel olarak Bölgesel Liderler haline gelen güçlü firmaları içerisinde barındıran yapısı ile ekonomide de marka şehir olma yolunda ilerlemektedir.

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
T.C. Dışişleri Bakanlığı
T.C. İçişleri Bakanlığı
T.C. Milli Savunma Bakanlığı
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı
T.C. Sağlık Bakanlığı
T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı
T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı
T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı
T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı
T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı
T.C. Ticaret Bakanlığı
T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve
 
T.C. Enerji  ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımıza bağlı Genel Müdürlüklerimizin;
 
Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu Başkanlığı (TAEK), Özelleştirme İdaresi Başkanlığı, Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü, Türkiye Elektrik Üretim A.Ş.Genel Müdürlüğü, Türkiye Elektrik İletim A.Ş. Türkiye Elektrik Ticaret Taahüt A.Ş. Genel Müdürlüğü, BOTAŞ Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş. Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı Genel Müdürlüğü (TP) Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu Genel Müdürlüğü, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü, ETİ Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, gibi sektörün en başta gelen kurumlarının ve genel müdürlüklerinin merkezleri Ankara’da olduğu gibi, birçok büyük ölçekte petrol, enerji ve inşaat şirketlerinin de merkez ofisleri de Ankara’dadır. Ankara çok önemli bir ticaret ve sanayi kentidir.

Kamu otoriteleri sektör alt yapısının yanı sıra akademik anlamda da gelişmiş alt yapısı sayesinde Ankara böylesine bir 11. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı için çok önemli bir üs durumundadır.
Türkiye’nin karayolu ve demiryolu ağının merkezinde bulunan Ankara çok önemli bir ticaret ve sanayi kentidir.