12. ULUSLARARASI ENERJİ KONGRESİ VE FUARI 06-07-08 KASIM 2019

KONGRE PROGRAMI

10.00-11.00

AÇILIŞ KONUŞMALARI

Av. Çiğdem Dilek - Yürütme Kurulu Başkanı  – EIF

Murat Kalsın – Genel Başkan - Enerji Verimliliği Derneği, Kongre Başkanı - EIF

Gürsel Baran – Yönetim Kurulu Başkanı / Chairman of the Board - ATO

Mustafa Yılmaz - Başkan - EPDK  (tbc)

Fatma Şahin - Türkiye Belediyeler Birliği Bakanı

Muhammet Balta - Başkan - TBMM Çevre Komisyonu

Mustafa Elitaş - Başkan - TBMM Enerji Komisyonu

Robin Berry Janvrin - Türkiye Ticaret Elçisi - United Kingdom

Fatih Dönmez - T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı (tbc)

11.00-12.00

PLAKET TÖRENİ, FUAR AÇILIŞI

12.00-13.00

ÖĞLE YEMEĞİ

13.00-14.30

2019 DÜNYA VE TÜRKİYE ENERJİ GÜNDEMİ

Oturum Başkanı: T.C Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı – Bakan Yardımcısı  (tbc)

Sergey Kanavsky – Şangay İşbirliği Örgütü Ülkeleri Enerji Kulübü Üst Düzey Grup Üyesi, Şangay İşbirliği Örgütü İş Konseyi Yönetici Sekreteri

Yaşar Arslan - Başkan - GAZBİR

Zaur Gahramanov - Başkan Vekili- YASED

Mohammed El Taani - Genel Sekreter - Arap Yenilebilir Enerji Komisyonu / AREC

14:30 - 16:00

BELEDİYELER OTURUMU

Oturum Başkanı: Fatma Şahin - Başkan- Türkiye Belediyeler Birliği

Osman Zolan – Başkan- Enerji Kentleri Birliği

Tunç Soyer – İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı (tbc)

Alinur Aktaş -  Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı (tbc)

Ertan Yetim – Yönetim Kurulu Başkanı – İller Bankası (tbc)

16:00 – 17:30

MÜSİAD ENERJİ  SEKTÖRÜ ÖZEL OTURUMU - ENERJİ VE DİJİTALİZASYON

Oturum Başkanı: Dr. Cihad Terzioğlu - Enerji ve Maden Komitesi Başkanı – MUSIAD

Dr. İzzet Alagöz - Genel Müdür - EÜAŞ

İbrahim Toprak – Genel Müdür - TEMSAN

Altuğ Karataş - Genel Müdür - Vat Enerji

Fahrettin Oylum - Genel Müdür - Teknopalas Yuksek Teknoloji Sistemleri

17:30 – 18:30

UKRAYNA’DA YENİLEBİLİR ENERJİ VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ PİYASASI: TÜRKİYE – UKRAYNA YATIRIM POTENSİYELİ

Oturum Başkanı: Oleksandra Gumeniuk - Direktör - European-Ukrainian Energy Agency

Alper Tuncer - Yönetim Kurulu Üyesi - European-Ukrainian Energy Agency, Yönetici Ortak - EMSOLT Investments

Max Lebedev - Yönetim Kurulu Üyesi - European-Ukrainian Energy Agency, Eş Başkan - Solar Energy EUEA Subgroup

Dmytro Lukomsky –  Genel Müdür - Avenston

09:30 - 11:00 SOLARBABA: YENİ DÖNEMDE GÜNEŞ ENERJİSİ SEKTÖRÜNÜN BEKLENTİLERİ

Oturum Başkanı: Ateş Uğurel - Kurucu – Solarbaba

Erkan Öztürk – Genel Müdür - Isotec

Özgür Sarpdağ - Kurucu Ortak - O2 Group

Canberk Belibağlı – Endüstriyel Satışlar Müdürü – Türk Prysmian Kablo

Cem Göçmen - Genel Müdür - Naturel Enerji

 

11:00 - 12:30 GÜYAD ÖZEL OTURUMU / SOLAR ENERGY INVESTORS ASSOCIATION SPECIAL SESSION

Oturum Başkanı: Cem Özkök - Yönetim Kurulu Başkanı - Mogan Enerji

Erinç Kısa - İş Geliştirme Direktörü - Polat Enerji

Ezgi Deniz Katmer - Yenilenebilir Enerji İş Geliştirme Müdürü - Enerjisa Üretim

İbrahim Erden - CEO Yardımcısı - Kalyon Enerji

Dr. Murat Sarıoğlu - Proje Direktörü - TurSEFF , Genel Müdür - Stantec

 

12:30 - 14:00 ÖĞLE YEMEĞİ

 

14:00 - 15:30 GENSED ÖZEL OTURUMU

Oturum Başkanı: Halil Demirdağ – CEO –Smart Energy

Mustafa Herdem – Yönetim Kurulu Başkanı- Else Enerji

Nedret Ünlü - Türkiye Müdürü – Kaco Siemens

Umut Gürbüz - Genel Müdür - Asunim Türkiye

Rıfat Çelebi - Yönetim Kurulu Başkanı – Sungen

Mustafa Ahmet Beler - Genel Müdür Yardımcısı - HT Solar

 

15:30 - 17:00 GÜNDER ÖZEL OTURUMU

Oturum Başkanı: Kutay Kaleli - Kurucu Ortak - Istrich Enerji

Sebahattin Öz - Genel Müdür Yardımcısı Vekili - EİGM / General Directorate of Energy Affairs

Özhan Olcay – CEO - Schmid Pekintaş Enerji

Halit Erol – Yönetim Kurulu Başkanı - ERL

M. Behiç Harmanlı - Yönetim Kurulu Başkanı - Europower Enerji 

Elif Yağlı Ece - Yönetim Kurulu Üyesi - Bereket Enerji A.Ş.

9:30 - 11:00 BİYOKÜTLE / BIOMASS

Oturum BaşkanI: Prof. Dr. Hayati Olgun - Öğretim Üyesi - Ege Universitesi

Anıl Badem - Biyokütle Yatırım Koordinatörü - Oltan Köleoğlu Enerji

Kenan Şirin - Bölge Satış Müdürü - Aalborg Energie

Barış Çelik - Türkiye Satış Müdürü – Turkey - HoSt Bio-Energy

COWİ Yetkilisi

 

11:00 - 12:30 RÜZGAR ENERJİSİ YATIRIMLARI

Oturum Başkanı / Moderator: Güray Erol- Genel Sekreter – TUREB

İsmail Bilgin - Genel Müdür Yardımcısı - Enerjisa Üretim

Mahir Tosun - Rüzgar ve Güneş Mühendisliği Müdürü - Borusan EnBW Enerji

Arif Günyar - Müdür - Enercon Turkey

Alkım Bağ – Strateji Direktörü - Polat Enerji

 

 

12:30 - 14:00 ÖĞLE YEMEĞİ

 

14:00 - 15:30 HİDROELEKTRİK

Oturum Başkanı: Murat Dağdeviren -Genel Müdür Yardımcısı - DSİ

Celal Kozumali – Genel Müdür - Energo-Pro

Taner Ercömert - Genel Müdür - Limak Holding

Arda Günler - Hidro Satış Lideri – GE Turkey

Deniz Daştan – Üretim Hidrolik Grup Başkanı - EPDK (tbc)

Andritz Yetkilisi

 

15:30 - 17:00 DOĞAL GAZ PİYASALARI

Oturum Başkanı: Hüseyin Daşdemir - Doğal Gaz Piyasası Dairesi Daire Başkanı - EPDK(tbc)

Aziz Camcı – Yönetim Kurulu Başkanı - Petform (tbc)

Gazid Yetkilisi(tbc)

Botaş Yetkilisi(tbc)

Gazbir Yetkilisi(tbc)

9:30 - 11:00 DEPOLAMA ALANINDAKİ YENİ TEKNOLOJİLER

Oturum Başkanı: Korkut Öztürkmen – Yönetim Kurulu Üyesi – EUD

Selman Tosunoğlu - Genel Müdür - Altınay Elektromobilite ve Enerji Teknolojileri A.Ş

Yael Taranto – Kıdemli Enerji Analisti – Shura

Faik Tursun – Enerji Danışma Ekibi Lideri - DNV GL

 

11:00 - 12:30 ENERJİ DEPOLAMADA ULUSLARARASI UYGULAMALAR

Oturum Başkanı: Eren Engür - Başkan – IBESA - Türkiye

Özden Parsak - Satış Müdür – Aggreko

Mehmet Bilgehan Çeber - Genel Müdür – Steag

Wenzel Brühl - Yeni Pazar Geliştirme Avrupa Direktörü - Sonnen

 

12:30 - 14:00 ÖĞLE YEMEĞİ

 

14:00 - 15:30 ENERJİ DEPOLAMADA MEVZUAT VE TEŞVİK UYGULAMALARI

Oturum Başkanı: Sırrı Uyanık – Yönetim Kurulu Üyesi – EUD

Hakkı Özata - Elektrik Piyasası Dairesi Grup Başkanı - EPDK (tbc)

Dr. Fazıl Kaytez - Akıllı Şehirler Grup Kordinatörü - EİGM

Gökhan Demirci - Ar-Ge Müdürü – Aspilsan

 

15:30 - 17:00 ENERJİ DEPOLAMADA İŞ VE YATIRIM MODELLERİ

Oturum Başkanı: Ahmet Kadıoğlu – Genel Müdür Yardımcısı – Gama Enerji

Barış Sanlı – Yönetim Kurulu Üyesi - Dünya Enerji Kongresi - Türk Milli Komitesi

Alper Terciyanlı -  Yönetim Kurulu Başkanı – Endoks

Martin Milani – CEO -  Sunverge (tbc)

09:30 - 11:00

ENERJİ SEKTÖRÜ VE FİNANSMAN

Oturum Başkanı:

Yeşim Akcollu Oğuz - Kıdemli Enerji Uzmanı - The World Bank

Şule Topçu Kılıç - Türkiye Başkan Vekili  - ERBD

Veli Bilgihan Yaşacan - Partner, Broker - Kuzey Sigorta ve Reasürans Brokerliği

Vedat Arvas - Şube Müdürü - Vakıf Katılım Bankası

11:00 - 12:30

GELECEĞİN MOBİLİTE TEKNOLOJİLERİ

Oturum Başkanı: Dr. Cem Kaypmaz - Araştırma Programları Yöneticisi - AVL

Mustafa Gürcan – Otokar

Ekrem Özcan - Genel Müdür - OTAM

Semih Volkan Bayraktar - Genel Müdür – Emtest

Emrah Dal – Ar-Ge Direktörü - Bozankaya

Metin Uçar - Elektrikli Araç Şarj Altyapısı Segment Sorumlusu - ABB

12:30 - 14:00

ÖĞLE YEMEĞİ

14:00 - 15:30

ENERJİ TEKNOLOJİSİ ÜRETİMİ VE YERLİLEŞME

Oturum Başkanı: Ali Emre Demirel -Yönetim Kurulu Üyesi – ENSIA

Hasan Şemsi - Yönetim Kurulu Başkanı - Berdan Cıvata

Tibet Arbak - Genel Müdür - Tibet Makine

Murat Çekirdek - Yönetici Ortak – Xgen

Enrico Manciana – Genel Müdür - Turboden - Turkey (tbc)

15:30 - 17:00

ENERJİDE DİJİTALLEŞME

Oturum Başkanı:

Alper Sezen - Genel Müdür - İnsos Enerji

Haluk Özgün - Satış Müdürü – ABB (tbc)

Dr. R. Erdem Erkul - Kamu Sektörü ve Kamu Yatırımları Genel Müdür Yardımcısı - Microsoft - Turkey (tbc)

Serhan Yılmaz - Kıdemli Enerji Sektörü Lideri - SAP

09:30 - 11:00

JEOTERMAL

Oturum Başkanı:  Ali Kındap - Genel Müdür - Zorlu Enerji

Ufuk Şentürk - Başkan Vekili - JESDER

Serhat Akın -  Öğretim Üyesi - ODTÜ

Mehmet Küçükbeycan - Genel Müdür - Enerji Merkezi

 

11:00 - 12:30

ELEKTRİK DAĞITIMDA DEPOLAMA VE AKILLI ŞEBEKELER

Oturum Başkanı: Oytun Alıcı - ELDER

Ahmet Seyit Akboğa - Elektrikte Dağıtım ve Parakende Satış Grup Başkanı - EPDK

Dr. Göktürk Poyrazoğlu - Özyeğin Üniversitesi

Dr. Alper Terciyanlı - Yönetim Kurulu Başkanı – Endoks

Burak Altun - AR&GE Baş Mühendisi - Meram Elektrik Dağıtım A.Ş.

12:30 - 14:00

ÖĞLE YEMEĞİ

14:00 - 15:30

NÜKLEER ENERJİ

Oturum Başkanı:

İbrahim Halil Dere - Nükleer Enerji ve Uluslararası Projeler Genel Müdürü - T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakalığı

Dr. Serhat Alten - Nükleer Tesisler Daire Başkanı /  Head of Departmant of Nuclear Installations – Nükleer Düzenleme Kurumu

Akkuyu – Rosatom Yetkilisi

15:30 - 17:00

ENERJİ VERİMLİLİĞİ

Oturum Başkanı: Murat Ersin Şahin – Tanıtım, Eğitim Etüd Daire Başkanı – T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

Onur Ünlü - Yönetici Ortak – Escon Enerji

Bora Şekip Güray - Araştırma Direktörü – Sabancı Üniversitesi

Ayşe Yasemin Örücü - Enerji Uzmanı - Dünya Bankası  (tbc)

Arif Künar – Genel Müdür - VEN ESCO

Fezal Okur Eskil - Strateji ve İş Geliştirme Şefi - Enerjisa (tbc)

09:30 - 11:00

PETROL VE DOĞAL GAZ ÜRETİMİ

Oturum Başkanı:

Özgür Kara – İş Geliştirme Müdürü - Viking

Cihan Aydar - Türkiye Ülke Müdürü - Halliburton

Paul Piche - Türkiye Ülke Müdürü - Equinor

11:00 - 12:30

BÖLGEDEKİ ENERJİ GÜVENLİLİĞİ

Oturum Başkanı:

Mithat Rende - Emekli Büyükelçi – Dışişleri Bakanlığı

Gökhan Yardım - Eski Genel Müdür -BOTAŞ

Dr. Halil Yurdakul Yiğitgüden - Emekli Müsteşar

12:30 - 14:00

ÖĞLE YEMEĞİ

14:00 - 15:30

KÖMÜR

Oturum Başkanı: Doç. Dr. Fehmi Akgün - Tübitak MAM

Cengiz Erdem - Genel Müdür - MTA (tbc)

Dr. Uğur Tekir - Soma Termik Santrali İşletme Müdürü - EÜAŞ (tbc)

Zeki Olgun - Ar-ge Daire Başkanı - TKİ

Halil Alış - Enerji Genel Müdürü – Çelikler Holding

Takvime Ekle 05/27/2019 08:00 AM 05/27/2019 10:00 AM America/Los_Angeles Summary of the event Description of the event Location of the event
Top