WORLD DIGITAL ENERGY CONGRESS AND EXPO 02 - 06 NOVEMBER 2020
KALELİLER BAĞLANTI ELEMANLARI

KALELİLER 1995 yılında Sn. Kazım Kaleli tarafından Ankara’da kurulmuştur.

Sn Kazım Kaleli BAŞTAŞ Çimento A.Ş.’deki 33 yıllık meslek hayatında edinmiş olduğu tecrübelerini aktarmış ve Kaleliler Firması bağlantı elemanları sektöründe güvenilir bir üretici olmuştur.

KALELİLER yıllar içerisinde kaliteden ödün vermeden sürdürdüğü hizmet anlayışı, güvenli ve hızlı tedarikçiliği ve değerli müşterilerinin güveni sayesinde bugün toplam 14000 m2 alan üzerine kurulu 9500 m2 kapalı alanda kurulu üretim tesislerinde, Ankara Saray’daki fabrikasında üretim yapmaktadır.

Bağlantı elemanları ve hırdavat konusunda geniş bir yelpazede satış yapan Kaleliler ,

M 12 – M 72 ölçülerinde  cıvata vb ürünler, M 8 – M 220 ölçülerinde saplama ve gijonların, U Boltların, J Boltların, M 20 -  M 72 ölçülerinde somunların ,teknik çizim ile özel yapım cıvata, saplama ve diğer bağlantı elemanlarının üretimini kendi bünyesinde gerçekleştirmektedir.

Özellikle yüksek dayanımlı çelik cıvata grubu: EN 14399-1 HV cıvata takımları ve EN 15048-1 HR cıvata takımları başta olmak üzere standart ve özel değişik kalite sınıflarında üretim yapılmaktadır. Güncel üretim kapasitesi aylık 500 ton olan Kaleliler bünyesinde 12’si mühendis olmak üzere toplam 132 kişi çalışmaktadır.

Kaleliler KLR markasıyla Türkiye’de ve dünyada bir çok önemli projeye bağlantı elemanları tedarik etmektedir. İstanbul Yeni havalimanı, İzmir Aliağa Rafinerisi, Osmangazi Köprüsü, Çanakkale Köprüsü ve ülkemizin çeşitli yerlerindeki bir çok rüzgar santralinde KLR markalı ürünler kullanılmıştır.

Kaleliler’de kendi bünyesindeki kalite kontrol laboratuvarı ve uzman personel sayesinde, tüm üretim hammadde girişinden başlayarak tüm aşamalarda kontrol edilmekte ve sonuçlar kayıt altına alınmaktadır. Yüksek kalite sınıfındaki çelik bağlantı elemanlarında  çok önemli bir unsur olan izlenebilirlik, gelişmiş bir ERP programı yardımı ile de yıllarca sağlanmakta ve ürünlere ait 3.1 B kalite sertifikaları temin edilmektedir.

Üretilen malzemelere müşteri talebine göre, elektrogalvaniz kaplama , geomet kaplama, sıcak daldırma galvaniz kaplama vb yüzey koruma işlemleri de uygulanmaktadır.

Top