WORLD DIGITAL ENERGY CONGRESS AND EXPO 02 - 06 NOVEMBER 2020
MİTAŞ

MİTAŞ Endüstri Sanayi Ticaret A.Ş., bir MİTAŞ Grup Şirketi olan Mitaş Sac İşleme Merkezi A.Ş.’nin ismini MİTAŞ Endüstri olarak değiştirerek faaliyetlerine devam etmesi ile Ocak 2018’de kurulmuştur. 

İsim değişikliğinin ardından bazı MİTAŞ Grup şirketleri faaliyetlerine son vererek çalışmalarına MİTAŞ Endüstri altında devam etmesiyle bugün MİTAŞ Endüstri enerji, telekomünikasyon, aydınlatma ve savunma sektörlerinde küresel ölçekte faaliyet göstermektedir. 

Merkezi Ankara’da olan MİTAŞ Endüstri bünyesinde aşağıda belirtilen üretim fabrikaları yer almaktadır.

    Kafes Direk İmalat Fabrikası: 45.000 m2 alanda yıllık toplam 72.000 ton imalat kapasitesine sahiptir.
    Poligon Direk İmalat Fabrikası: 38.000 m2 alanda yıllık toplam 30.000 ton imalat kapasitesine sahiptir.
    Sac Ürün ve Kaynaklı İmalat Fabrikası: 35.000 m2 alanda yıllık toplam 33.000 ton imalat kapasitesine sahiptir.
    Galvaniz Fabrikaları: Boyları 4.5 ile 12.5 metre arasında değişen 3 adet galvaniz banyosu ile 35.000 m2 alanda yıllık toplam 215.000 ton galvanizleme kapasitesine sahiptir.

MİTAŞ Endüstri, aşağıdaki şirketlerden oluşan MİTAŞ Grup bünyesinde yer almaktadır.

MİTAŞ Grup hakkında: 

1955 yılında kurulan MİTAŞ Madeni İnşaat İşleri Türk A.Ş. ile iş dünyasındaki yolculuğuna başlayan MİTAŞ Grup, bugün bünyesindeki şirketler ile enerji, telekomünikasyon, aydınlatma, savunma ve kimya sektörlerinde küresel ölçekte faaliyet göstermektedir.

Yönetim merkezi Ankara’da olan MİTAŞ Grup, Ankara, İzmir ve İzmit ve İtalya’da üretim fabrikalarına, Irak’ta ise satış ofisine sahiptir.

Bugüne dek ürünlerini 5 kıtada 135'ten fazla ülkeye ihraç etmiş olan MİTAŞ Grup halen aşağıda belirtilen şirketleri ile faaliyet göstermektedir.

MİTAŞ Grup Şirketleri: 

    Mitaş Yatırım A.Ş.: MİTAŞ Grup şirketlerinin ana hissedarıdır. 
    MİTAŞ Enerji ve Madeni İnşaat İşleri Türk A.Ş.: Enerji sektöründe faaliyet göstermektedir.
    Mitaş Endüstri San. Tic. A.Ş.: Enerji, telekomünikasyon, aydınlatma ve savunma sanayiye yönelik çelik direk ve yapıların tasarım ve üretimini yapmaktadır.
    MİTAŞ Cıvata San. ve Tic. A.Ş.: Bağlantı elemanlarının pazarlama, satış, imalat ve galvaniz kaplanması konusunda faaliyet göstermektedir.
    MİTAŞ Poligon Demir Çelik Endüstri A.Ş.: İtalya’daki fabrikasında poligon ve dairesel tip direklerin tasarım ve üretimini gerçekleştirmektedir.
    MİCHA Galvanizli Çelik Konstrüksiyon San. A.Ş.: Enerji iletim ve dağıtım hatları direklerinin üretim ve galvanizi konusunda faaliyet göstermektedir. Aynı zamanda bölgedeki firmalara galvaniz kaplama hizmeti vermektedir.
    MİTAŞ Taahhüt İnşaat A.Ş. (MEPC): Enerji iletim hatlarının ve trafo merkezlerinin mühendislik, tedarik ve inşaatı (EPC) işlerine yönelik anahtar teslim projeler üzerinde faaliyet göstermektedir.
    Galvasol Galvaniz Kimyasalları A.Ş.: Galvaniz kaplama işleminde kullanılan kimyasalların üretimi ve satışı ile galvaniz tesislerine yönelik kurulum danışmanlığı konularında faaliyet göstermektedir.

Top