WORLD DIGITAL ENERGY CONGRESS AND EXPO 02 - 06 NOVEMBER 2020
SEVEN SENSOR

Seven Sensor ArGesim Makina’nın bir kuruluşudur. Bu tescilli markamızla sensör teknolojileri alanında faaliyet yürütmekteyiz. Çorum Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikamızda 1900m2 kapalı alanda ülkemizde üretimi olmayan sensörlerin üretilebilmesi genç ve dinamik mühendis kadromuzla çalışmalar yürütüyoruz.

Çorum Teknokent’te bulunan ofisimiz sayesinde araştırma geliştirme çalışmalarında bulunuyoruz. Yaptığımız Ar-Ge çalışmaları sonucunda çıkan ürünlerimiz için fikri haklarını da güvenceye alıyoruz. 50 den fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren Argesim Makina’nın bir kuruluşu olarak ihraç ettiğimiz ülke sayısını her geçen gün arttırıyoruz.

Yaptığımız çalışmalar sonucunda daha önce Türkiye’de üretimi olmayan güneş enerjisi tesisleri için hava gözlem istasyonlarının sensörlerini üretiyoruz. Bu sensörler birçok tanınır invertör üreticisinin veri kaydedicileri ile uyumlu çalışmaktadır. Fotovoltaik Piranometre (Referans Hücreli Işınım Sensörü), Penel Sıcaklık ve Ortam Sıcaklık Sensörü, Rüzgar Hız Sensörü gibi algılayıcılardan oluşan Hava Gözlem setimiz güneş enerjisi tesislerinin verimliliklerinin hesaplanmasında kullanılmaktadırlar.

Seven Sensör yukardakilerine benzer daha bir çok sensörü millileştirmeyi hedeflemektedir. Bilgi toplumundan akıllı topluma geçtiğimiz bu yıllarda ülkemiz sensör teknolojileri alanında ki açığını kapatmak için çalışmaya devam ediyoruz.

Top