WORLD DIGITAL ENERGY CONGRESS AND EXPO 02 - 06 NOVEMBER 2020
SMART ENERGY

Smart Energy, 2009 yılında Güneydoğu Avrupa’da faaliyetlerine başlamış ve birçok ülkede yatırımcı, EPC şirketi olarak imzasını attığı projeler ile güneş enerjisi sektöründe faaliyet gösteren lider firmalar arasına kısa zamanda girmeyi başarmıştır.

Türkiye’deki faaliyetlerine ise, Ekim 2012’de ülkedeki tek Türk güneş enerjisi mühendislik şirketi olarak İTÜ Enerji Teknopark’a kabul edilmesi ile başlamıştır.

Mühendislik firması olarak hizmet vermesinin yanı sıra kendi yatırımlarını da yapıyor olması, yatırımcıların başından geçen bütün süreçleri birinci elden tecrübe etmesine olanak sağlamaktadır. Smart Energy, kendi deneyimlerini, müşterilerinin ihtiyaçlarını daha iyi anlamak ve karşılaşılabilecek sorunları oluşmadan çözümlemek için kullanırken, güçlü mühendislik know-how’ı ve projelerinde değer mühendisliği yaklaşımı sayesinde yüksek kaliteli, inovatif ve güvenilir hizmetler sunmaktadır.

Bunun yanında 350’nin üzerinde projeye de teknik danışmanlık ve EPC hizmeti vermiş olan Smart Energy’nin 2000 MW’dan fazla güneş enerjisi santrali kurulum tecrübesi bulunmaktadır.

Smart Energy, mühendislik ve yatırım alanındaki başarılı faaliyetlerine, 2017 yılı Ağustos ayında Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde 23.500 m2 kapalı alanda devreye aldığı güneş paneli fabrikası ile devam etmiştir. 2017 yılında 420 MW/yıl başlangıç kapasitesiyle üretime başlayan Smart Energy PV panel üretim fabrikası yeni yatırımlarıyla beraber son teknoloji ürünü tam otomatik istasyonlarla donatılmış ilave hatlarla üretim kapasitesini 800 MW/yıl’a çıkarmıştır. Tesis, tam kapasite ile çalışmaya başladığında ise yıllık 1200 MW üretim kapasitesine ulaşarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük güneş paneli fabrikası olacaktır.

Smart Energy’nin Gebze’de tamamen bilgisayar kontrollü üretim yapan tesislerinde Alüminyum çerçeveli standart Mono/Poly, PERC, Black Silicon, Bifacial, Cam-Cam ve Half-Cut Cell panellerinin üretimi gerçekleştirilmektedir. Kurduğu güneş enerjisi santrallerinde deneyimli ekibi ile optimum verimlilik sağlamada sistem tasarımı açısından hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmayan Smart Energy, bu sistemleri metal konstrüksiyondan güneş paneline kadar TIER-1 ve özel üretim malzeme kullanarak hayata geçirmiş ve bu sayede öngörülenden %20’ye kadar varan daha iyi üretim rakamlarına ulaşmıştır.

Hızla büyüyen şirketin başarısı, kalitesi ve hizmet anlayışı, son üç yıldır sürekli yenilenmeye layık görülen TÜV SÜD Sertifikası ve Bureau Veritas’tan alınan ISO 9001:2008 sertifikası ile de kanıtlanmıştır.

Top