WORLD DIGITAL ENERGY CONGRESS AND EXPO 02 - 06 NOVEMBER 2020
TURECO ELEKTRİK BAKIM VE OTOM. TİÇ. LTD. ŞTİ.

Türkiye’nin çevreye duyarlı, sürdürülebilir, kaliteli ve yeterli düzeyde enerji temini ile kalkınma hedeflerine ulaşabileceğinin bilincinde olan TURECO Solar, 2013 yılında araştırma geliştirme faaliyetleri ile birlikte başlayan güneş enerjisi çalışmalarını, uzman personeli ile yıllardır güneş enerjisi alanında kazandığı denyimleri bugün çatı tipi veya arazi tipi güneş enerjisi santrali kurulumu ile titizlikle devam etmektedir. Bugüne değin parçası olduğumuz projelerin toplamı 80 MWP gücün üzerinde’dir.

2018 Yılında kurulan PVDEPO A.Ş ile güneş enerjisi alanında faaliyetlerini genişleten Tureco, dünyadaki solar hammadde üreticileri ile uçtan-uca tedarik zinciri kurmuş bulunmaktadır.Türkiye’de güneş paneli ve güneş hücresi üretimi alanlarında faaliyet gösteren firmaların ihtiyaç duyduğu Mono-Poly Ingotlar, Serigrafik Ekranlar, Silisyum, H2SO4 ve Si-Nitro gibi gazlar, aluminyum ve gümüş pastalar, Güneş Hücreleri, Aluminyum Çerçeveler, Ribbon, Backsheet, Eva, ve Silikon gibi bütün girdileri tedarik eder. Ülkemizde üretim yapmak isteyen ya da yapmakta olan firmalara üretim ekipmanları ve hammadde seçimi konularında danışmanlık sunar. Üretimini gözlediği kaliteli son ürünün pazarlamasını yapar.
Yenilenebilir enerjinin geleceğin en büyük mirası olduğu bilinciyle TURECO Solar olarak, solar enerji sistemlerinin gerektirdiği yetkin mühendislik birikimimiz ile projelerimizde tüm detayları düşünerek müşterilerimize en ekonomik şekilde çözümler sunmaktayız.

Top