WORLD DIGITAL ENERGY CONGRESS AND EXPO 02 - 06 NOVEMBER 2020
XGEN ENERJİ

XGEN Enerji, yenilenebilir enerji sektörüne özel ürün ve hizmetler geliştiren, yeni nesil bir mühendislik firması olup 2010 yılından günümüze sadece Rüzgar ve Güneş Enerjisi alanında çözümler üretmektedir.

Rüzgar enerji santrali geliştirme aşamasında, rüzgar ölçüm istasyonlarının kurulması ve işletilmesi süreçlerinde anahtar teslim hizmetler sunduğu gibi, rüzgar ölçüm direklerinin ve elektroniklerinin satışını da yapmaktadır. Ayrıca kule, kanat ve jeneratör üreten ana ekipman tedarikçileri tarafından kullanılmakta olan ve yüksek hassasiyet beklentisi bulunan %100 yerli mekanik aksam imalatları yapmaktadır.

Güneş enerjisi alanında anahtar teslim güneş enerji santralleri kuran XGEN Enerji, aynı zamanda uluslararası bağımsız danışmanlık firmalarına teknik denetim hizmetleri sunmaktadır. Bunun yanı sıra, projeye özel olarak güneş enerji santrallerinde kullanılan mekanik konstrüksiyon imalatlarını ve satışını gerçekleştirmektedir.

 Ayrıca iki ayrı AR-GE projesini hayata geçiren XGEN Enerji, düşey eksenli küçük güçlü rüzgar türbini WIND-ER 'ı %100 milli bir marka olarak pazara sunmakta, diğer taraftan ise güneş enerjisi ile çalışan su pompası SOL-RX'i çözüm ortağı VANSAN ile birlikte ürüne dönüştürerek dış pazara ihraç etmektedir. 

Top