SolarBaba Platformu Kurucusu Ateş Uğurel

Solarbaba kurucusu Ateş Uğurel: ” Uzun zamandır işbirliğine devam ettiğimiz EIF Dünya Enerji Kongresi ve Fuarının stratejik partneri olarak, dünyadaki büyük enerji dönüşümünü anlamak ve ortaya çıkacak yeni iş modellerini anlatmak istiyoruz.Türkiye’de kökleri çok güçlü olan ama yepyeni bir misyonu ve vizyonu olan bir küresel kongre ve fuara imza atacağız.

2050 senesinde dünyanın %100 temiz enerjiye geçeceğini ümit ederek bizler de tüm kurumsal kimliğimizi EIF2050 olarak (web sayfası ve sosyal medya hesapları) değiştirdik. EIF’in kendi enerjisini yenilenebilir enerji kaynaklarından üreten bağımsız bir Türkiye için bol miktarda çözüm üreten bir etkinlik olmasını arzu ediyoruz.

Başta güneş ve rüzgar enerjisi olmak üzere tüm temiz enerji kaynakları, enerji depolama, elektrikli ulaşım, dijitalleşme ve enerji verimliliği temel odak noktalarımız olacak.

Buna ek olarak güneşin başkenti Antalya’da, havalimanına sadece 5 dk mesafede olan, günübirlik ziyaret edebileceğiniz, konaklama sorunu olmayan, “Fuara nasıl giderim, nasıl geri dönerim” stresini ve şehrin kaotik ortamını yaşamayacağınız bir etkinliği organize etmekten de ayrı bir mutluluk duyuyoruz. Böyle bir ortama pandemi sonrasında hepimizin çok ihtiyacı var.”

Ateş Uğurel
SolarBaba Platformu Kurucusu